Miniprint.me


Instagram hesabımda artık anı biriktirecek kadar fotoğraf bulundurunca keşke bunları sanal ortamdan çıkarabilsem diye baskı sitelerine bakıyordum. Yabancı sitelerden haberdardım. Ama Ocak 2012'de kurulmuş olan Miniprint.me sitesinden (bu kadar çok internette geziniyor, okuyor, instagram instagram diye çıldırıyorken) çok geç haberdar olmama şaştım. Kargonun ücretsiz olması, fiyatlarının da yurtdışındaki sitelerden çok daha iyi olması (shipping faktörü) da cabası.
Peki bu sitede neler yapabilirsiniz? 

6x8 cm'lik polaroid görünümlü kartlara 32 adet fotoğraf bastırabilirsiniz. İstediğiniz fotoğraftan istediğiniz sayıda bastırabilirsiniz. Siparişiniz fotoğraf sayısı 32 olunca tamamlanmış oluyor. İsterseniz fotoğrafların altındaki boşluklara yazı yazabilirsiniz ve kartlara ilüstrasyonlar ekleyebilirsiniz.108 adet fotoğraftan 50x70 cm'lik poster yaptırabilirsiniz. Fotoğrafların yerini, arka plan rengini siz belirliyorsunuz.

20x20 cm ebatlarında 3 adet ya da 30x30 cm ebatlarında 2 adet canvas tablo yaptırabiliyorsunuz. 

126 adet fotoğrafı 2.5x2.5 cmlik mini yapışkanlı kağıtlara bastırabilirsiniz. (Bir sonraki siparişim bu olacak sanırım)

5x5 cm ebatlarında  fotoğraflarınızın basılı olduğu 10 tane magnete de sahip olabilirsiniz. 

Seçenek oldukça fazla, fiyatlar normal baskılardan pahalı gibi ama emsallerine göre gayet iyi. 

Siteye girdikten sonra instagram hesabınız ile giriş yapıp siparişiniz için ilk adımı atmış oluyorsunuz. Sizin ya da takip ettiğiniz kullanıcıların (ki bu kısmı biraz rahatsız edici bulabilirsiniz, birileri benim fotoğraflarımı neden print edebilsin ki dediğinizi duyar gibiyim hatta) fotoğraflarını print edebiliyorsunuz. Siparişi oluştururken sadece bir hesaptaki fotoğraflara erişebiliyorsunuz, biraz ondan biraz bundan gibi bir şansınız yok. Gelelim neden takip ettiğiniz hesaplara izin verdiğine : HEDİYE :) bence çok orjinal bir hediye fikri bu ve bunu yapabilmeniz için fotoğraflarına ulaşabiliyor olmanız lazım. Eğer bu yine de sizi rahatsız ediyorsa olur olmaz kişilerin sizi takip etmesine izin vermeyin efenim olsun bitsin :) Baskılanmasını istediğiniz fotoğraflarınızı ve her fotoğraftan kaç tane istediğinizi seçim ekranında kolayca belirliyorsunuz. Seçtiğiniz ürüne göre son rötuşları da yaptıktan sonra adres belirleyip, ödemeyi yapıyorsunuz. Sitede siparişinizin 10 gün içerisinde teslim edileceği yazıyor, ödemeyi kredi kartı ile güvenli bir şekilde yapabiliyorsunuz. 

Ben 32 adet fotoğraftan yana kullandım ilk hakkımı. Açıkçası çözünürlük konusunda endişelerim vardı, ama denemeden de öğrenemezdim. Sizler için kendimi feda etmiş oldum sevgili takipçim :)

Fotoğraflar rüya gibi tabiri caizse :) Severek çektiğim, güzel anıları içinde barındıran fotoğraflarım artık desktopumdan çıkmış ve masamda duruyorlardı (ah kelime oyunu da yaptı bu beyin daha ne isterim). Üstelik siparişim 2 günde elime geçti :) Çözünürlük gayet güzel, zaten mini mini printlerim olduğu için çözünürlüğün kötü olması gibi bir şans yok. (Karanlık ofisimde çektiğim fotoğrafların üzerinde oynayınca renkleri kaçmış olabilir ama renkler instagramda gördüğünüzden farklı gelmiyor)

Sade ve şirin paket :)


En kısa zamanda ikinci siparişimi de vereceğim. Hatta eski fotoğraflardan elimde olmasını istediklerimi Instagram'a yükleyip, ikinci siparişe dahil etmek istiyorum :) Ayrıca evde bu fotoğrafları sergilemenin binbir yolu geliyor aklıma. Hayata geçirince aklımdakileri hemen sizlerle paylaşacağım söz :)

Sevgiler
MerveYorumlar

Piece Of Instagram

Piece Of Cake Facebook