Günlük

Kendime kısıtlı zaman hobisi uydurdum. Eskisi gibi boş vaktim olmadığı aşikar. İşlerim bittiyse, evdeysek, direk keyif aldığım şeyleri yapmaya çalışıyorum. Mutlaka ya kahve ya da çay demliyorum, olmadı bir kadeh şarap. Anı keyiflendirecek şeyler lazım. Ya bir film açıyorum, ya okuyorum ya da artık çiziyorum :) Çok uzun yazılar olmasa da kısa kısa günlük notlar tutuyorum. Saatlerce değil bunu 25-30 dakika bile yapsam ruhuma kȃr sayıyorum. İnanın bunu yapabildikçe, İdil'e de daha taze ve yenilenmiş olarak kendimi, kafamı, ruhumu verebiliyorum.
Yaptığım şey çok basit. Ne düşünüyorsam, hissediyorsam hatta içip-yediysem çiziyorum. Ve gerçekten kafamı rahatlatıyorum baya baya eğleniyorum.
Çizim konusunda hevesliyim ama çok yetenekli olduğum söylenemez. Pinterest'e doodle yazıyorum, fikir alıyorum, çiziyorum. Önce evdeki kalem ve defterlerle idare ettim. El alışkanlığı kazanmak ve geçici heves olmadığını anlamak için :)

Sonra yıllardır almak istediğim Sharpie kalemlere kavuştum.

Sayfalarım ince olduğu için arkasına çıktı hep ama renkler, boyamak terapi gibi resmen.

Baktım ki seviyorum bu işi, güzel bir defter ve çizim kalemleri edindim.

Defter : LeColor

Kalemler : Artline - Sharpie


Her gün illa ki bir şeyler deneyimliyor ve hissediyoruz.

Kar yağabilir mesela.Sıcak çay eşliğinde simit yemiş olabilirsiniz.Kitap okuyabilmişsinizdir nihayet.Bir mucize daha katılmıştır aranıza.
İleride İdil ile okurken çok eğleneceğimizi hayal ediyorum💜

Geldi güzel cuma oh be !

Yorumlar

Piece Of Instagram

Piece Of Cake Facebook